ترسناک ترین موزه های گردشگری جهان!

0
2733

در سفرانه امروز قصد داریم دو نمونه از ترسناک ترین موزه های جهان را برایتان معرفی کنیم.با گسترش توریسم ماجراجویانه (adventure tourism)  و توریسم وحشت که از زیرمجموعه های آن محسوب میشود ، در سالیان اخیر بر تعداد علاقمندان این نوع گردشگری افزوده شده و به موازات آن فعالان صنعت گردشگری نیز در این زمینه ورود کرده اند.از هتل های قبرستانی و اقامت در قبر ها  و تجربه مرگ گرفته تا کلبه های وحشت ، موزه ها و مجموعه های گردشگری و …

آنچه در پی می آید دو نمونه از مشهورترین و ترسناک ترین موزه های جهان بشمار می آیند.شایان ذکر است که تماشای تصاویر این پست برای افراد زیر ۱۲ سال توصیه نمیشود.

۱٫موزه روان پزشکی گلور (The Glore Psychiatric Museum)

موزه روان پزشکی گلور که در کشور آمریکا قرار دارد جزء یکی از ترسناک ترین موزه های دنیا به حساب می آید. گردشگران در این مجموعه می توانند به وضوح آثار و نشانه های بیماری های روانی را تماشا کنند، به طور مثال دست نوشته هایی که از ذهن بیماران نشات گرفته، وسایل و داروهایی که برای درمان بیماران استفاده می شده و حتی لباس افراد روانی در این مکان به نمایش گذاشته شده است.

این  مکان به این دلیل در لیست موزه های ترسناک قرار گرفته است زیرا با بازدید از این مکان صحنه های دردناک و خشنی هم پیش رویتان نقش خواهد بست و با روش های وحشتناکی که برای کنترل بیماران استفاده می شده آشنا خواهید شد.

۲٫موزه ملی تاریخ مراسم تشییع جنازه (Museum of Funeral History )

موزه ملی تاریخ مراسم تشییع جنازه یکی دیگر از  مجموعه های گردشگری ترسناک جهان می باشد، این مکان جالب و ترسناک نیز در کشور آمریکا قرار دارد. اعتقادات مختلفی درباره مرگ و چگونگی وداع و یا ترک زندگی دنیوی وجود دارد، برخی از مرگ وحشت دارند و برخی نیز برای رویارویی با آن لحظه شماری می کنند.

 

در طی تاریخ افراد مختلف روش های متفاوتی را برای تشییع جسد خود انتخاب می کردند که آشنایی با آن ها جذاب است. به همین خاطر این موزه را در شهر شیکاگو بنا کردند که بازدید کنندگان در آن می توانند با تاریخ و انواع و اقسام روش های تشییع جنازه آشنا شوند.

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، در حالی که مقوله مرگ برای بسیاری از افراد ترسناک به نظر نمی آید، اما جمع کثیری از افراد نیز از آن خوف دارند و از آن فرار می کنند، به همین خاطر این موزه در لیست ترسناک ترین موزه های دنیا قرار گرفته است. یکی از قسمتهای جالب این مجموعه اختصاص به تشریفات دفن روسای جمهور آمریکا اختصاص دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید