ده مکان اصلی که در سفر به آستانه، قزاقستان باید دید

0
2468

 در سفر به قزاقستان  کارهای زیادی می توان در استانه انجام داد اما هنوز بسیاری حتی از وجود این شهر آگاه نیستند. اگر در حال سفر به قزاقستان هستید شانس دیدن آلماتی را از دست ندهید، اما با اینحال پایتخت جدید قزاقستان یعنی  آستانه قطعا شهر جالب تری هست و در زمان مسافرت به این کشور پهناور حتما  برای دیدن این شهر برنامه ریزی نمایید!

در سفرانه امروز قصد داریم به پایتخت جدید قزاقستان و ده مکان اصلی و دیدنی این شهر  که در سفر به آنجا باید به دیدنشان رفت بپردازیم.با ما همراه باشید.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

آستانه  یکی از جدیدترین پایتخت  های دنیاست. شهری سابقا کمتر شناخته شده در شمال قزاقستان که امروزه به جایگاهی فوق مدرن برای برگزیدگان دنیا مبدل شده است. در بیست سال گذشته این شهر باوجود معماری های مهم و بلوک های آپارتمانی بزرگ به پایتختی ناهموار در جهان تبدیل شده است. این شهر با وجود جمعیت ۸۰۰٫۰۰۰ نفری خود جزو شهرهای جوان دنیا محسوب می شود.

حضور آستانه در نماشگاه جهانی انرژی قابل بازیافت نخستین حضور ان در سطح بین المللی به شمار می اید. تبلیغات برای نمایشگاه و اثار اماده سازی شهر هنوز هم در هر گوشه ای نمایان است یا برخی از ساختمان ها بخاطر نمایشگاه مرمت یا بازسازی شده اند.

بدلیل حضور رگه هایی از فرهنگ همسایه های مجاور قزاقستان در آستانه، از نظر فرهنگی در این شهر کمی گیج می شوید. داخل شهر یادآور فرهنگ و مذهب اسلام و  شهر دبی است. اما حدودا یک چهارم جمعیت آن  تمایلات و تعصبات  قوی به روسیه و مشخصا شوروی سابق  و نشانه های الفبای سیریلیک و روسی دارند. فرهنگ و آشپزی آنان بسیار به سبک آسیایی نزدیک است.

و یک نکته حائز اهمیت که بطور حتم  از غذاهای قزاقستان و آشپزی این کشور لذت خواهید برد.

اطلاعات اساسی که  درمورد  این پایتخت جدید  لازم است بدانید:

جمعیت: ۸۰۰٫۰۰۰

واحد پول: تنگه (حدودا ۳۳۰ یورو)

زبان: هم قزاقی و هم روسی، تعداد کمی به انگلیسی تکلم دارند.

جاهایی که در آستانه باید ببینید  و جاهایی که باید بروید!

بلوار نورژول

این ناحیه مرکز استانه است که از کاخ ریاست جمهوری تا مرکز تفریحی شاتر خان امتداد دارد. قدم زدن بروی سنگفرش ۳٫۵ کیلومتری این ناحیه یکی از بهترین کارهایی ست که در استانه می توان انجام داد، هنگام قدم زدن در این ناحیه با نگریستن به اندازه و شکوه برخی از ساختمان های شهر احساس حیرت زده می شوید. ما از اوایل بهار انجا بودیم و پس از گذشت چند هفته گل ها و درختان باغ های بادقت طراحی شده شروع به شکوفه زدن می کنند.

معماری جدید آستانه

در استانه مهم ترین معماری هایی که در سطح یک شهر ممکن است وجود داشته باشد را داراست. ساختمان های عظیم و شاهکاری از علم مهندسی. از بزرگ ترین مساجد اسیای مرکزی گرفته تا هرم شیشه ای و بزرگ ترین طاق های دنیا همگی در استانه قرار دارند. برخی از ساختمان های قابل ذکر برای عبور کردن از کنارشان بنای یادبود صلح و دوستی، خانه ی اپرای استانه و امفی تئاتر ولودروم و استانه هستند. بسیاری از ساختمان های استانه دوستدار محیط زیست بوده و برای مصرف ی بهینه ی انرژی از تکنولوژی های مدرن استفاده می برند.

برج بایترک

در میان آستانه نماد این شهر قرار دارد. برجی با ارتفاع ۹۷ متر و گویی طلایی در بالای ان. این برج برترین جاذبه ی گردشگری استانه و نماد بومی ان است. معمولا بازدیدکنندگان می توانند به بالای گوی رفته و از انجا نمایی کامل از شهر استانه داشته باشند. در زمان اماده سازی شهر برای نمایشگاه ورود به این برج تعطیل اعلام شده بود.

خیمه شاترخان

همانطور که قبلا گفته شد، آستانه محل بزرگ ترین خیمه ی جهان بوده و از این نظر بسیار شگفت انگیز است.

بلندترین نقطه ی خیمه ۱۰ فوت ارتفاع دارد و مساحت زیر خیمه برابر با ۱۰ زمین فوتبال است. جنس شفاف خیمه فضای داخلی ان را در تمام طول سال یکنواخت نگه می دارد. داخل خیمه فروشگاه، غذاخوری، مینی تم پارک، راه اهن تک ریلی و باشگاه ساحلی با ماسه و درختان نخل به چشم می خورد! رستوران های داخل خیمه مقرون به صرفه اند و لذا ارزش دیدن دارند.

کاخ هنر شابیت  Shabyt Palace of Art

این ساختمان نیز یکی از جذاب ترین سازه‌ها در شهر آستانه است. کاخ هنر که به دانشگاه ملی هنرهای قزاقی ‏نیز مشهور است همانطور که از نام و شکلش پیداست خانه هنر قزاقی است.

موزه ی ملی قزاقستان

اگر پیش از رفتن به قزاقستان اطلاعات بسیار کمی راجع به این کشور دارید پیشنهاد می کنیم حتما زمان ورود به قزاقستان به این موزه سر بزنید. حق ورود ام حدودا ۱٫۵۰ یوروست و شما می توانید ساعت ها در موزه به تفرج بپردازید.

خیمه های مغولی واقعی، نور و صدای سالن ورودی و ساخت نمایشگاهی از ساختمان های آستانه به شکل مینیاتوری از شگفتی های این موزه اند. فرصت پیدا کردن برای تماشای تمامی قسمت های موزه کار دشواری ست. برای بازدید از “سالن طلا” ۱۰۰۰ KZT باید بپردازید. این سالن باتوجه به حق ورود نسبتا بالای ان چندان مکان جالبی نیست اما اگر از نظر مالی مشکلی ندارید از ان بازدید کنید.

کاخ صلح ‏Palace of Peace

کاخ صلح یا هرم صلح ساختمانی هرمی شکل که بین سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ ساخته شده است. این ساختمان یکی از جذاب ‏ترین ساختارهای هرمی جهان است که در معماری آن هنر مدرن و باستانی با هم ترکیب شده اند.

این مکان اقامتگاه ادیان مختلف اسلام , مسیحیت , یهودیت , بودائیسم , هندو , تائویسم  و…. محسوب می‌شود و به عنوان مرکز جهانی برای فهم دین , خودداری از خشونت , ترویج ایمان , برابری انسانها و گفتگوی ادیان و تمدنها پایه گذاری شده است. در شب نور پردازی رنگین بر روی سطوح بیرونی هرم جلوه منحصر بفردی به آن می‌بخشد هر سه سال یکبار ۲۰۰ نماینده از ادیان و مذاهب مختلف جهان در این هرم گردهم می‌آیند.

مرکز اسلامی نور- آستانه Nur-Astana Mosque

مسجد نور آستانه سومین مسجد بزرگ در آسیای مرکزی است که ظرفیت ۵۰۰۰ نفر را دارد. این مسجد از شیشه ، گرانیت و ‏بتن ساخته شده است.

این مجموعه اسلامی توسط امیر قطر حمایت مالی گردیده و در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است که از مسجد , مدرسه علوم اسلامی , کتابخانه تشکیل شده ,مسجد دارای ۴ مناره هر یک به ارتفاع ۶۳ متر بوده و ارتفاع گنبد آن ۴۳ متر می‌باشد.

کافی شاپ

قزاقستان خوش طعم ترین قهوه های جهان را دارد و استانه مرکز کافی شاپ های فراوانی است. از بیرون فکر می کنید بسیاری از ان ها بسته اند اما فضای داخلی ان ها بسیار راحت و عجیب و غریب است و قهوه های فوق العاده ای دارد! تراولرز کافی و هات اسپات کافی از بهترین کافی شاپ های شهرند.

آستانه در شب

به حرف مادرتان گوش نکنید و پس از تاریک شدن هوا بیرون بروید. از پنجرهای اتاق هتل شهر نمای بسیار زیبایی دارد اما قدم زدن در مرکز شهر و دیدن همه چیز از نزدیک حس و حال دیگری دارد.

  از سینماهای ۵۰ طبقه گرفته تا ساختمان الوان همگی آنها مناظر چشم گیری هستند. خاطر جمع باشید این شهر در شب امنیت دارد.

ویزا

اگر قصد سفر به قزاقستان را دارید بایستی قبل از سفر اقدامات لازم برای دریافت ویزا را انجام دهید. وکیل یا کارگزار می‌تواند اقدامات لازم را برای شما انجام دهد و نیازی به حضور شخص متقاضی در محل سفارت نیست. همکاران ما در آژانس سیرنگ آماده راهنمایی و ارائه خدمات لازم جهت دریافت ویزای شما عزیزان است. ویزای عادی قزاقستان ۱۶۵ دلار و ویزای فوری ۱۹۵ دلار هزینه دارد که قابلیت تمدید دوباره نیز دارد.

آدرس سفارت: دروس، خیابان هدایت، پلاک ۴

تلفن: ۲۲۵۶۵۹۳۳-۰۲۱

وب سایت: http://kaziran.com/

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید