هشت جاذبه مشهور در آگرای هند که نباید از دست بدهید

0
2900

آگرا، میزبان تاج محل، یکی از زیباترین آثار تاریخی دنیا است. آگرا غیر از تاج محل، جاذبه‌های فراوانی دارد که فرصت بازدید از آنها را نباید از دست بدهید.
آگرا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در هند است. این شهر در تاریخ هند، اهمیت زیادی داشته است و به همین دلیل، جاذبه‌های تاریخی فراوانی از زمان حکومت مغول‌ها در آن به جای مانده است.

هر کدام از این آثار تاریخی، داستان و ماجرایی دارد و راهنمایان تور، موقع بازدید از این جاذبه‌ها، این داستان‌های جذاب و شنیدنی را برای گردشگران بازگو می‌کند.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

تور هند، یکی از محبوب‌ترین تورهای خارجی است. کسانی که دوست دارند فرهنگ‌های متفاوت و جاذبه‌های تاریخی و معماری شگفت‌انگیز را ببینند، بدون تردید، آگرا را به عنوان مقصد سفر خارجی خود انتخاب می‌کنند.

شما هم اگر برای سفر به هند و شهر آگرا برنامه‌ریزی می‌کنید، بد نیست که قبل از سفر، تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های این منطقه دیدنی را بشناسید.

تاج محل

جاذبه های آگرا

مردم سراسر دنیا شاید تا به حال در مورد آگرا چیزی نشنیده باشند ولی بدون شک، بنای مجلل و باشکوه آرامگاه تاج محل، این بنای سفید و مرمرین را به عنوان نمادی از عشق می‌شناسند و آوازه آن را شنیده‌اند. تاج محل یکی از شگفتی‌های دنیا، بهترین نمونه از معماری ایرانی و مغول است. این عمارت باشکوه به دستور شاه جهان برای یادبود همسرش ممتاز محل ساخته شد. امروزه تاج محل، یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

سالانه ۸ میلیون گردشگر از آن بازدید می‌کنند. بازدید از تاج محل هر روز از صبح تا غروب آفتاب است غیر از جمعه‌ها. بازدید شبانه از تاج محل فقط پنج شب در ماه امکان‌پذیر است. شب‌هایی که ماه کامل است و دو شب قبل و دو شب بعد از آن.

آدرس:

Taj Mahal, Dharmapuri, Forest Colony, Tajganj, Agra, Uttar Pradesh

شماره تلفن: ۹۱۵۶۲۲۲۲۶۴۳۱+

ساعت بازدید:  ۶ صبح – ۷ غروب

قلعه آگرا

قلعه آگرا

یکی از شگفت‌انگیزترین قلعه‌های مغولی در آگرا قرار دارد. این بنای سرخ رنگ و آثر معماری مرمرین، نمادی از بزرگی و عظمت این امپراتوری است. این قلعه در سال ۱۵۶۵ به عنوان یک مجموعه نظامی ساخته شد و بعدها توسط شاه جهان به قصر تبدیل شد. تعدادی از مهم‌ترین آثار معماری آگرا از جمله کاخ آینه و دیوان خاص، بخشی از این قلعه است.

آدرس:  Rakabganj, Agra Fort, Rakabganj, Agra, Uttar Pradesh

شماره تلفن: ۰۰۹۱۵۶۲۲۹۶۰۴۵۷

ساعت بازدید: ۶ صبح – ۷ غروب

باغ مهتاب

باغ مهتاب آگرا در سفر به هند

باغ مهتاب درست در مقابل تاج محل قرار دارد و یک چهار باغ است. در این باغ می‌توانید چشم‌انداز زیبایی از تاج محل را ببینید. این باغ از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب باز است و عکاسان زیادی برای ثبت عکس‌های بی‌نظیر از تاج محل به این باغ سر می‌زنند.

آدرس:

Near Taj Mahal, Dharmapuri, Forest Colony, Nagla Devjit, Agra, Uttar Pradesh

ساعت بازدید: ۶ صبح – ۷ غروب

مقبره اعتماد الدوله

گنبد اعتماد ال له آگرا

مقبره اعتماد الدوله را به عنوان تاج محل کوچک می‌شناسند. این مجموعه درست با همان ظرافت و تزیینات تاج محل ساخته شده است. اطراف این مقبره با باغ‌های زیبایی احاطه شده است. این باغ‌ها برای استراحت کردن، گشت‌وگذار و لذت بردن از چشم‌انداز مقبره، مکان مناسبی است.

آدرس: Moti Bagh, Agra, Uttar Pradesh

شماره تلفن: ۰۰۹۱۵۶۲۲۲۸۰۰۳۰

ساعت بازدید: ۸ صبح – ۱۲ ظهر

بازار کیناری

جاذبه های آگرا در سفر به هندوستان

برای اینکه با سبک زندگی اهالی آگرا در سال‌های گذشته آشنا شوید، هیچ جایی بهتر از بازار کیناری نیست. این بازار در خیابان‌های باریک پشت مسجد جامع قرار دارد. پر از فروشگاه‌های کوچک و بزرگ و رنگارنگ است. بهترین سوغات و صنایع دستی، لباس سنتی، پارچه، غذاهای محلی و کفش را می‌توانید از این بازار بخرید.

آدرس:Kinari Bazar, Hing ki Mandi, Mantola, Agra, Uttar Pradesh 

ساعت بازدید: ۱۱٫۳۰ صبح – ۶ بعد از ظهر

روستای کورای

روستای کورای در تور هند

روستای کورای در بزرگراه آگرا به فاتح‌پور سیکری قرار دارد و محل زندگی قبیله‌ای به نام Kalandhar است. یک سفر کوتاه یک روزه به این روستا، فرصت خوبی برای آشنایی با سبک زندگی روستایی در آگرا است. در این روستا می‌توانید خانه‌های ساده، نحوه خت غذا و نوع زندگی اهالی روستایی را ببینید.

اهالی این منطقه امروزه درآمدی جز همین تورهای روزانه ندارند. از پول به دست آمده برای تهیه مایحتاج خود استفاده می‌کنند. در زمان‌های گذشته اهالی این روستا خرس‌ها را نگهداری و تربیت می‌کردند و برای گردشگران نمایش خرس‌ها را اجرا می‌کردند ولی این کار به خاطر رعایت حقوق حیوانات، ممنوع شده است.

آدرس:  Agra – Jaipur Rd, Korai, Uttar Pradesh

مسیر پیاده‌روی Taj Nature Walk

جاذبه های آگرا  در هندوستان

اگر می‌خواهید  در سفر به هند جنبه دیکری از زندگی در آگرا را ببینید این مسیر را انتخاب کنید. این منطقه در ۵۰۰ متری از دروازه شرقی تاج محل قرار دارد. جایی است که در آن می‌توانید در آرامش و سکوت قدم بزنید به خصوص در فصل زمستان. این مسیر به خاطر اینکه چشم‌انداز زیبایی از تاج محل دارد، بسیار مشهور و محبوب است. هنگام گشت و گذار در پارک، می توانید پرنده‌های زیبایی مثل طوطی و هدهدها را ببینید.

پیاده روی در تاج نیچیر

آدرس: Taj East Gate Rd, East Gate Of Taj, Paktola, Tajganj

شماره تلفن: ۰۰۹۱۶۷۱۸۱۹۴۵۷۳

ساعت بازدید: ۶ صبح – ۷ عصر

منطقه حفاظت شده حیات وحش Wildlife SOS

وایلدلایف اس او اس آگرا

این مجموعه توسط یک گروه مدافع حیات وحش به منظور حفظ حیات وحش هند آغاز به کار کرد. اگر دوست دارید با حیات وحش منطقه آشنا شوید و تعدادی از حیوانات بومی را از نزدیک ببینید، حتما در سفر به هند  زمانی را برای بازدید از این منطقه حفاظت شده در نظر بگیرید.

این مجموعه ؛ تورهای شخصی دو ساعته دارد که باید آنها را از قبل رزرو کنید.

آدرس:

Sur Sarovar Wild Life Sanctuary, Mathura Delhi Highway, Near Runakata, Near Walter Wolrld-Dolfine, Arsena

شماره تلفن:+۹۱ ۹۹۲۷۰ ۹۹۹۸۰

ساعت بازدید:۶ صبح – ۷ عصر

منبع : theculturetrip
پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید