۸ روز ، بهترین مدت زمان برای سفر!

0
3560

این یک واقعیت مسلم است که مدت زمان هر  سفر  به عوامل خیلی زیادی مثل میزان بودجه،نوع سفر اینکه تجاری باشد یا تفریحی و خانوادگی و یا برای شرکت در یک مراسم خاص و همچنین نوع شغل گردشگران و مدت زمانی که میتوانند مرخصی بگیرند و خلاصه کلی عوامل دیگه بستگی دارد ولی همیشه این سوال مطرح بوده که بهترین مدت زمان برای یک سفر چقدر باید باشد؟

جالب است بدانید که مطالعات و تحقیقات  علمی  برای این سوال که “مدت زمان سفر چقدر باید باشد؟ “پاسخ داده است و مطالعات به عمل آمده یک بازه زمانی ایده‌ال را برای رسیدن به حداکثر آرامش و داشتن یک سفر لذت بخش همه جانبه تعریف کرده است.

تحقیقات به عمل آمده از دانشگاه‌های فنلاند از ۵۴ سرویس تور و تعطیلات درباره مدت زمان سفر، کاهش فشار و استرس در بالاترین و پایین‌ترین حالت و میزان رضایت بخشی از سفر و تعطیلات مورد بررسی قرار گرفت. محققین در این تحقیقات متوجه این شدند که بطور ثابت با بالا رفتن بازه سفر میزان رضایت‌بخشی و امیدواری در گردشگران افزایش نمی‌یابد و طی هشت روز میزان رضایت‌بخشی به بالاترین سطح خود از سفر می‌رسد.

پس برای داشتن یک سفر خوب بهتر است بازه زمانی ۸ روزه را انتخاب کنید تا هم سفر برای شما خسته کننده نشود و هم اینکه بتوانید تمام خستگی و تفریحات خود را در این مدت برطرف کنید.

شاخص های سلامتی در روز هشتم سفر به بالاترین میزان خود میرسد اما از روز نهم به سرعت کم شده و به شکل قبل بر میگردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید