چگونه در مسافرت عکس خیابانی بگیریم؟

0
1574

عکاسی خیابانی در سفر

برای برخی از افراد؛عکاسی در طول مسافرت، نیمی از لذت نهفته ی سفر است.اما اگر از عکس های تکراری مانند: نمای مقابل برج ایفل و یا کجی برج پیزا خسته شده اید، چگونه می توان این عکس ها را به تصاویری فوق العاده تبدیل کرد؟

بسیاری از مسافران با عکاسی خیابانی به ماهیت درست تجربه ی مسافرت دست پیدا می کنند. بنابراین، عکاسی خیابانی چیست و چگونه می توان طوری عکاسی کرد که عکسها، دوستان و خانواده تان را تحت تاثیر قرار دهد تا آنها را دوبار نگاه کنند!

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

برروی محیط اطرافتان متمرکز شوید

هدف عکاسی خیابانی، گرفتن عکس از شرایط انسان‌ها در فضای عمومی است؛ و بدیهی است که عکس‌ها در محیط‌های شهری مانند بازار، پارک، ساحل و مخصوصا خیابان گرفته می‌شود. این عکس‌ها یک نمایش واقعی از جامعه را ارائه می‌دهد، چرا که مردم در حال انجام کار روزانه شان هستند غافل از اینکه از آن‌ها حین انجام کار عکس گرفته شده است. برای این نوع عکاسی کمی خلاقیت نیاز است، زیرا بدون وجود افراد نیز می‌توان عکاسی کرد. بعضی از عکس‌ها می‌تواند از تاثیر مردم بر چشم اندازها، حیوانات اهلی و یا وابستگی مردم به وسایل نقلیه غیر معمول باشد.

لحظه‌ی قطعی و طلایی را دریابید

زمان بندی مهم‌ترین جنبه از عکاسی خیابانی است؛ زیرا حالت طبیعی انسان‌ها برای این نوع عکاسی در یک لحظه رخ می‌دهد. مدیریت زمان در لحظه برای عکاسی سرنوشت ساز است. قادربودن به تشخیص برخی لحظات در طول سفر همان چیزی است که به شما کمک می‌کند تا مجموعه‌ای اصل و منحصر به فرد از تصاویر داشته باشید.

داشتن تجهیزات تمام آنچیزی نیست که چشم شما را بهبود ببخشد، تنها عامل موثر تمرین، تمرین و در نهایت تمرین است؛ و چیز خوبی که در مورد عکاسی وجود دارد.

این است که در برنامه‌های شلوغ هم می‌توانید آنرا جای دهید. یک هدف مانند گرفتن یک عکس در هر روز برای خود تعیین کنید. همیشه بیست دقیقه در زمان خوردن نهار که اکثر مردم بیرون هستند برای عکاسی در نظر بگیرید و لحظات را بقاپید. این روش کمک می‌کند تا کار خود را بهبود ببخشید و همچنین شجاعت شما برای نزدیکتر شدن به سوژه‌ها را افزایش می‌دهد؛ بنابراین شما آرام‌تر و با اعتماد به نفس‌تر می‌شوید.

از تجهیزات جانبی بهترین بهره برداری را نمایید

برای شروع دوربین‌های قابل حمل و سبک استفاده نمایید. حتی عکاسان معروف خیابانی هم دوربین‌های کوچک را برای نا محسوس بودنشان انتخاب می‌کنند. شما همچنین می‌توانید بدون جلب توجه با استفاده از یک لنز عکاسی از راه دور؛ بدون هیچ مشکلی به کارتان ادامه دهید. همیشه مطمئن شوید که باتری تان شارژ است و یک کارت حافظه اضافی هم همراه خود داشته باشید، تا لحظات حیاتی را بخاطر این موارد از دست ندهید. دوربینتان را هر جا که می‌روید همراه داشته باشید و برای اینکه کارتان راحتتر پیش رود؛ آنرا دور گردنتان بیندازید.

به یاد داشته باشید: لوازم خوب می‌تواند کیفیت کار شما را بهبود ببخشد اما، قبل از این مورد شما نیاز به درک اصول اولیه عکاسی خیابانی دارید وهمچنین به چشم و غریزه تان اجازه‌ی پرورش یافتن بدهید.

نکات و ترفند‌ها

حالا که اصول اولیه را پوشش دادیم، اجازه دهید به برخی از جنبه‌ها که شما هنگام عکاسی خیابانی نیاز دارید، بپردازیم:

به پس زمینه توجه ویژه کنید

برای تم در چشم انداز شهری می‌توانید از مردمی که به کار روزانه‌ی خود مشغول هستند استفاده کنید. استفاده از مردم به عنوان پوستر پس زمینه بار‌ها انجام شده، اما برای شروع کاری راحت و آسان است. برای اینکار از یک لنز استاندارد استفاده کنید. اگر حین کار با منطقه‌ای جالب روبرو می‌شوید، بعد‌ها نیز به آنجا سر بزنید؛ در طول سال ممکن است، مردم گوناگونی به آن منطقه بیایند و سوژه‌های عکاسی جالبی خلق کنند.

با اعتماد به نفس و اطمینان عکاسی کنید

پرتره از لبخند افراد به صورت مستقیم نگیرید، در بیشتر مواقع صحت را از بین می‌برد. بسیاری از عکاسان خیابانی فکر می‌کنند شما نتوانسته اید با سوژه‌ها تعامل داشته باشید؛ با این حال، برقراری تماس با چشم بسیار مهم است. این امر می‌تواند صمیمیت را به عکس شما قرض دهد. تکان سر و لبخند را زمانی که به میان مردم می‌روید فراموش نکنید. هر شخص و مکان متفاوت خواهد بود، و این بخش هیجانی کار است، قبل و بعد از عکس، مردم را راحت بگذارید. اگر بتوانید عکس از مردم، در حالت طبیعی، بدون جلب توجه بگیرید، به هدفتان رسیده اید.

اگر می‌خواهید به سوژه هایتان نزدیک باشید، از لنز زاویه باز استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید که فاصله تان حفظ شود، از لنز برای فاصله طولانی استفاده کنید. زوم کردن یا نزدیک شدن یه سوژه بهترین راه برای توجه به جزئیات است. یک متخصص عکاسی می‌گوید که:اگر تصاویر شما به اندازه کافی خوب نیست، به اندازه کافی به سوژه نزدیک نبوده اید.

هنگامی که عکستان را گرفتید به راهتان ادامه دهید، تا مردم از بودنتان احساس ناراحتی نکنند. در عکاسی خیابانی شما نیاز دارید که داشتن اعتماد به نفس را یاد بگیرید، زیرا کار عکاسی طوری است که شما به صورت مداوم با مردم و محیط اطراف در ارتباط هستید.

از نور و سایه‌ها غافل نشوید

به یاد داشته باشید که قرار است شما سرگرمی داشته باشید. آزمایش و بازی با سایه، نور و بازتاب. همانطور که در عصر، ظهور سایه‌های جالب به شما کمک می‌کند تا عکس‌های شگفت انگیزی بگیرید. عکس‌های بسیار جالبی در این زمان خلق شده، پس ازین لحظه غافل نشوید. نور در شب کاملا متفاوت است. نور مصنوعی دوربین مانع کار شما نمی‌شود، در این هنگام نیز شما می‌توانید از چراغ خیابان به عنوان منبع نور بهره‌مند شوید.

صبورانه به انتظار زمان و مکان مناسب بمانید

بی قراری دوست شما نیست، شما نیاز به پرورش صبر و شکیبایی دارید. اگر شما بیش از حد در حال حرکت به اطراف هستید، بر روی دنیای اطراف زیاد تمرکز نکنید؛ زیرا فرصت عکس عالی رااز دست می‌دهید. در زمان حرکت، گاهی بیاستید و با دقت به اطراف نگاه کنید. کمی صبر کنید تا ببینید چیز جالبی به نظرتان نی رسد یا نه!

برای ثابت نگه داشتن دوربین در بعضی مناظر برای عکاسی، سه پایه آنرا همراه داشته باشید

اصول و قوانین مختلف عکاسی را در نظر داشته باشید

به یاد داشته باشید ترکیب چند تکنیک کلاسیک؛ هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند به خاطر سپردن قانون سوم که در ترکیب تعامل ایجاد می‌کند. همچنین به قسمت‌هایی از عکس که بیننده را به خود جذب می‌کند نیز توجه کنید. این قوانین اساسی به شما کمک می‌کند تا عکس‌های بهتری بگیرید.

مهمتر از همه: ازکارتان لذت ببرید؛ از مشاهده جهان به روش خودتان و پیدا کردن لحظات بی نظیر لذت ببرید.

لینک مطالب: www.essentialtravel.co.uk

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید