پنج توصیه برای سفر بهتر

0
2085

پنج توصیه برای سفر بهتر

نوشته: هادی اولیایی

برخی از توصیه های زیر ممکن است  قدیمی باشند و شنیده باشید ، اما برای یادآوری و آشنایی افرادی که آشنایی ندارند ، مفید خواهند بود . در اینجا لیستی از پنج توصیه مهم و  کوتاه را مشاهده خواهید کرد . اطمینان دارم که در سفر های آینده شما مفید خواهد بود .

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

یک ) بار سفرتان را سبک ببندید و مطمئن شوید که بار اضافه همراهتان نمیبرید .لباس های اضافی ، کفش های اضافی ، تجهیزات عکاسی و وسایل زیادی که در هنگام سفر متوجه خواهید شد به کارتان نخواهند آمد.مثل معروفی است که میگوید :”بیشتر از نیمی از لباس هایی را که در سفر میبرید ، استفاده نخواهید کرد.”

دو) تصاویر و اسکن مدارک مهم را در جایی ذخیره و به همراه داشته باشید.

به یاد داشته باشید که بهتر است ، تصاویر و اسکن مدارک مهم خود ، همانند پاسپورت ، شناسنامه ، ویزا، رزرو هتل ، بیمه نامه  و ومدارک مهم خود را در یک فلش مموری ذخیره کنید .علاوه بر ان ذخیره آنها در ایمیل یا فضای مجازی امن نیز میتواند در هنگام مواقع ضروری به کمک شما بیاید .اخیر تعدادی از هموطنان ما در مرز های ورودی کشور هایی مثل گرجستان و به دلیل همراه نداشتن یکی از مدارک مهم ، همانند بلیط برگشت یا رزرو هتل ،به کشور بازگردانده شدند .

سه) بیش از آنکه نگران خوب شدن عکس هایتان باشید، حواستان به لذت بردن از مناظر باشد.

بیشتر ما در هنگام سفر علاقه مندیم که  تک تک لحظات شیرین و صحنه های زیبایی را که مشاهده میکنیم ، ثبت کنیم و مشغول عکاسی و فیلم برداری و سلفی گرفتن هستیم.شاید اگر برای مدتی دوربین را به کار بگذاریم و غرق در لحظه شویم ، از سفر لذت بیشتری ببیریم.

چهار) نقشه آفلاین تمام شهر های مقصد را دانلود کنید .

هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که در گرما و سرما در سفر ،به دنبال مقصدی باشید و مسیر را ندانید و یا گم شده باشید .امروزه اپلیکیشن هایی همانند Google Map میتواند گره گشا باشد .البته از اپلیکیشن mapsme هم غافل نشوید ، چرا که به رایگان و بدون نیاز به اینترنت میتوانید مسیریابی کنید و به مقاصد مورد نظرتان برسید.

پنج) از رستوران ها و کافه های موجود در نقاط توریستی فاصله بگیرید .

اگر دوست دارید که غذا هایی با کیفیت مناسب و قیمت بسیار ارزان تر بخورید ، از رستوران های موجود در مکان های توریستی فاصله بگیرید .اپلیکیشن هایی همانند foursquare ،میتوانند محبوب ترین رستوران ها و کافه های  اطرافتان را با موقعیت مکانی به شما نشان دهد .فراموش نکنید ، صحبت و مشورت با مردم محلی نیز میتواند شما را به بهترین و مناسب ترین رستوران ها هدایت کند .

منبع: اینترنت،تالیف: هادی اولیایی

 

 

 

 

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید