هتلی لوکس که فقط یک اتاق دارد

0
2220

برج تلویزیونی ژیژکوف (Zizkov Tower) بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۲ در محله ژیژکوف در شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک ساخته شد. برج ژیژکوف که ۲۱۶ متر ارتفاع دارد از لحاظ ساختاری شکلی نامتعارف داشته و دارای سه ستون بتنی است که دارای محفظه‌های فرستنده رادیویی و تلویزیونی هستند. این برج علاوه بر این دارای یک رستوران در ارتفاع ۶۳ متری، کافه و سه اتاق دیدبانی نیز هست. سرعت آسانسور برج ژیژکوف ۴ متر بر ثانیه است و وزن آن حدود ۱۱۸۰۰ تن است. بخش فوقانی این برج در سال ۲۰۰۶ برداشته شد.

ویژگی منحصر به فرد برج ژیژکوف مجسمه‌هایی از چند نوزاد است که به صورت چهار دست و پا در حال بالارفتن از ستون‌های برج هستند. این مجسمه‌ها به صورت موقتی در سال ۲۰۰۰ روی بدنه برج نصب شدند اما از آنجایی که مورد استقبال مردم قرار گرفتند در سال ۲۰۰۱ به طور دائم به بدنه برج متصل شدند.

نکته قابل توجه این است که مسئولین شهر پراگ در اقدامی خلاقانه با راه اندازی یک رستوران و مرکز فرهنگی  این برج تلویزیونی را به لوکس ترین هتل دنیا که فقط یک اتاق دارد تبدیل نموده اند. در ادامه تصاویری از این هتل منحصر بفرد را میتوانید تماشا نمایید.با سفرانه همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید