نوآوری هوشمندانه برای مسافران هواپیما، سفر بدون نیاز به ماسک یا پوشش

0
6292
نوآوری هوشمندانه برای مسافران هواپیما، مسافرت بدون نیاز به ماسک در مقابل ویروس کرونا

یک شرکت مستقر در سیاتل آمریکا فناوری جدیدی را برای محافظت از مسافران به هنگام پرواز در مقابل ویروس کرونا ابداع نموده است.این اولین گام عملی در نوع خود و از زمان آغاز همه گیری این ویروس مهلک می باشد.

بنا بر اعلام این شرکت از یک فناوری موسوم به سپر هوا(AirShield) برای این منظور استفاده شده است.این فناوری شامل یک دستگاه مجهز به نازل های تهویه هوای کابین هواپیما میباشد که هوا را از طریق یک سری  پره های هوایی که در محفظه بالای سر مسافران تعبیه شده به داخل کابین هدایت میکند.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

شرکت طراحی و ابداعات تیگ (Teague Design & Innovation Company) در وبسایت خود و در توصیف این نوآوری هوشمندانه  آن را به عنوان “واحد جداسازی و ایزوله نمودن باکتریایی پیرامون هر مسافر ” نام گذاری کرده است.

در تشریح این فناوری شرکت مذکور اظهار میدارد که درداخل کابین هواپیما و فضای اطراف هر مسافر ذرات بخار آبی وجود دارند و وقتی مسافر نفس میکشد ، سرفه کرده و یا حتی عطسه میکند،بخار آب در فضای پیرامون مسافر فورا و بسرعت و قبل از اینکه این ذرات فرصت ورود به فضای شخصی مسافر کناری را داشته باشند  از داخل کابین به واحدهای تصفیه  موسوم به (HEPA) هدایت می شوند.

سفر هوایی بدون ماسکدر ادامه ،این شرکت طراحی صنعتی توضیح میدهد که جریان هوایی که بدین صورت و بر اثر ایجاد اختلال در گردش طبیعی هوا در کابین صورت میگیرد یک نوع مانع یا سپری محافظ در اطراف هر صندلی بوجود می آورد.

بنا بر اعلام مسولان شرکت این محصول هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار داشته ولی فرایند ساده طراحی آن این اجازه را به شرکت های هواپیمایی میدهد تا بسرعت و در عرض یک شب بتوانند آن را  نصب و مورد بهره برداری قرار دهند.

از اینرو این فناوری به شرکتهای هواپیمایی فرصت بازگشت و برقراری مجدد پروازهای خود در حین اپیدمی ویروس کرونا را فراهم می آورد.

سفر هوایی بدون نیاز به ماسک

در حال حاضر بسیاری از خطوط هوایی مسافران را ملزم به استفاده اجباری از ماسک به هنگام سفر با هواپیما و در طول پرواز نموده اند.اما استفاده از ماسک ممکن است بدلیل مسائلی همچون نوع بلیط مسافر و یا استفاده مسافران از غذا و نوشیدنی ها در طی پرواز بطور دائم امکان پذیر نباشد.

شرکت تیگ مدعی است که کنترل جریان هوا با فناوری این شرکت قدار است تاثیر عمده ای در کاهش انتشار ویروس کرونا در هواپیما ها داشته باشد.

این شرکت می گوید: در حقیقت بر خلاف سطوح فیزیکی ، جریان هوا تنها چیزی است که یک مسافر واقعا قادر به کنترل آن نبوده و این مساله منجر به بروز  اضطراب در بسیاری از افرادی میشود که نمیدانند آیا مسافری که در نزدیکی آنها نشسته ناقل یک بیماری عفونی و یا ویروس خطرناک میباشد.به اعتقاد این شرکت در سفر های هوایی رعایت فاصله اجتماعی به تنهایی کافی نیست.

در همین زمینه بخوانید:

تظاهر به سفر،آخرین شیوه ابتکاری فرودگاهی در تایوان برای تجربه دوباره سفر

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید