مدارک لازم برای اخذ ویزای آذربایجان

0
57457
مدارک لازم برای اخذ ویزای باکو و آذربایجان

کشور جمهوری آذربایجان بعنوان شرقی ترین کشور قاره اروپا با چهار کشور روسیه گرجستان ارمنستان و ایران همسایه است. این کشور از سمت شرقی از سوی دریای خزر احاطه شده و یکی از پنج کشور ساحلی دریای خزر می باشد. با سفر به این سمت از کشور شما شاهد تعداد زیادی از قو ها و فلامینگو ها و پلیکان ها خواهید بود. مناطق زیادی از شمال و غرب این کشور با رشته کوه های قفقاز احاطه شده جایی که محل زندگی گوزن های کوچک سیاهگوش ها و خرس های قهوه ایی است. باکو پایتخت آذربایجان در سالهای اخیر بدلیل رشد اقتصادی بسیاری بالای کشور رشد و پیشرفت چشمگیری بویژه در بخش فرهنگی و گردشگری داشته همچنین این کشور بدلیل واقع شدن در  محل تقاطع قاره های  اروپا- آسیا و نیز خاور میانه از دیرباز تا کنون نقش مهمی در تجارت و فرهنگ منطقه داشته است.

از جاذبه های دیدنی باکو می توان از قلعه ی آتش. مرکز فرهنگی حیدر علیف. تالار دریای خزر و غیره نام برد. جمهوری آذربایجان در سال ۱۹۹۱ با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مجددا استقلال خود را بدست آورد.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

مردم آذربایجان اشتراکات فرهنگی و زبانی عمیقی با ایران داشته بعنوان مثال همانند ما ایرانی ها نوشیدنی مورد علاقه شان چای است و  ترجیح می دهند چای خود را در همان استکان هایی که ایرانی ها علاقمندند منتها با میزان بسیار زیادی شکر سرو کنند.

مردم این کشور به شدت علاقمند به قهوه ی عربی هستند اما با این تفاوت که در کنارش حتما باید ودکا سرو شود!

زبان رسمی کشور آذربایجان هم ترکی آذربایجانی است ولی بسیاری مردم نسل قدیم به روسی مسلط بوده و جوانان نسل حاضر نیز به معمولا به زبان های انگلیسی و روسی و استانبولی مسلط هستند.یکی از نکات قابل توجه در این کشور علاقه مردم به کتابخوانی و مطالعه و نرخ بالای سرانه مطالعه در این کشور می باشد.

آنها همان صمیمیتی که تنها در خاورمیانه می توان پیدا کرد را دارا هستند اما در نگاه اول شاید با کمی جدیت روس ها مواجه شوید!

در کل آذربایجان ترکیبی از تمامی این فرهنگ ها ست اما شاید بتوان به طور جد گفت که ساختمان های متعلق به دوره شوروی و غذاهای عربی و صد البته معماری شگفت انگیز آذربایجان مشخصه اصلی مردم آذربایجان است.

ویزای آذربایجان

باکو طی سالهای اخیر سرمایه گذاری های بسیار زیادی در حوزه سفر و گردشگری داشته و در حال حاضر گردشگران بسیاری از کشورها می توانند از آذربایجان بدون نیاز به ویزا دیدن کنند. آن دسته از ملیت ها که نیاز به ویزا دارند نیز قادرند از طریق سایت ویزای آذربایجان برای دریافتe visa (ویزای الکترون)اقدام کنند.

*اگر مقصد سفر شما نخجوان باشد با پاسپورت ایرانی بدون ویزا می توانید ۱۵ روز اقامت داشته باشید.

ویزای آذربایجان هم به صورت الکترونیک و هم به صورت لیبل (برچسب ویزا درج شده داخل پاسپورت) قابل اخذ است. ویزای الکترونیک به مراتب ساده تر و سریع تر از ویزای لیبل است درحالی که بسیاری از مردم به دلایل مختلف نظیر حفظ رکورد تاریخچه سفر در پاسپورت خود ویزای لیبل یا الصاقی را ترجیح می دهند.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای آذربایجان و باکومراحل اقدام برای ویزای الکترونیکی  توریستی آذربایجان بسیار ساده است

مدارک لازم برای اخذ ویزای الکترونیکی باکو

۱-اسکن با کیفیت از صفحه ی اول پاسپورت

۲-اسکن با کیفیت از عکس ۳*۴

*غالبا ویزای توریستی آذربایجان ۴ روز کاری زمان بر است.

*ویزای لیبل دار آذربایجان ۱۲ تا ۱۵ روز کاری زمان بر است

مدارک لازم جهت ویزای لیبل دار

۱-اصل پاسپورت

۲- ۱ قطعه عکس ۳*۴

۳-رزرو بلیط رفت و برگشت

۴-رزرو هتل محل اقامت در آذربایجان

در صورتی که بصورت هوایی قصد سفر به آذربایجان رادارید یک گزینه دیگر در حوزه اخذ ویزا پیش روی شما خواهد بود و آن ویزای فرودگاهی است.

این ویزا در فرودگاه حیدر علیف صادر می شود که صرفا پس از ارایه مدارک و قبولی آنها توسط مامور مربوطه مهر اجازه  ورود شما به این کشور در پاسپورت شما ثبت می گردد.

  • در حالت کلی و بطور معمول ویزای آذربایجان سه ماه بازه  ورود داشته و از زمان ورود  به آذربایجان شما یک ماه اجازه  اقامت دارید.

*سفارت آذربایجان در ایران در منطقه ۳ تهران ، پاسداران، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان، پلاک ۱۶ خیابان احتشامیه قرار دارد. همچنین کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز نیز خدمات ویزای معمولی و ویزای فوری باکو را ارایه می دهد.

در همین زمینه بخوانید:

همه چیز درباره ویزای توریستی انگلستان

باکو مقصد جدید جهانی گردشگران

 

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید