سرزمین هزاران لبخند کجاست؟

0
32592
سرزمین هزاران لبخند

تقریباً هر کشوری در جهان نام مستعار دارد. به عنوان مثال، فیلیپین با لقب “مروارید دریاهای شرقی” مشهور بوده در حالی که افغانستان به صورت عرفانی به عنوان “گورستان امپراطوری ها” شناخته می شود. در مورد کشور تایلند که طور رسمی با عنوان پادشاهی تایلند شناخته می شو  عنوان تقریبا ناشناخته “سرزمین هزاران لبخند” را یدک میکشد. در این مطلب به بیان علت نامگذاری سرزمین هزاران لبخند بر کشور تایلند خواهیم پرداخت.

سرزمین هزاران لبخند کجاست؟

وقتی صحبت از نام مستعار تایلند باشد  این نام بطور معمول می تواند به دو چیز نسبت داده شود، یکی جهانگردی و فرهنگ این کشور و دیگری گردشگری، هتل های مشهور، سواحل شنی و هزینه های مقرون به صرفه برای گردشگران. با توجه به تبلیغات دولتی تایلند در زمینه گردشگری سالانه میلیون ها گردشگر به این کشور سفر می کنند.

تقریباً در هر بروشور تبلیغاتی از تایلند  تصویری از یک فرد محلی تایلندی درج شده که هنگام فروش کالاها در بازار یا انجام کار دیگری لبخند می زند. در واقع باید بگوییم که تایلندی ها همیشه لبخند می زنند. ظاهرا فرهنگ این کشور با لبخند درآمیخته شده و تقریبا در هر شرایطی شاهد لبخندی زیبا از مردم تایلند هستیم.

تایلند سرزمین هزاران لبخند این در شرایطی است که مردم دیگر کشورها و فرهنگ همیشه لبخند بر لب ندارند و همین موضوع لبخند مردم تایلند را بسیار معروف تر کرده و این کشور را به سرزمین هزاران لبخند تبدیل کرده است. نکته جالب دیگر این است که اختلاف نظرها معمولا با لبخند و با صحبت حل می شوند و بنابرین طبیعی است که زیاد خبری از جروبحث در این کشور نباشد. در واقع در تایلند، لبخند  بعنوان علامتی برای کنار گذاشتن اختلافات  محسوب میگردد که اصطلاحا به این حالت سنوک  (Sanuk ) گفته می شود و با یک لبخند ساده تمامی اختلافات کنار گذاشته می شوند.

به طور طبیعی در تایلند لبخند زدن یک ژست همیشگی است که در هر زمان و هر مکانی استفاده می شود که این ژست Anjali Mudrā نام دارد که از هند ایده گرفته شده است.به امید روزی که این فرهنگ در سرتاسر جهان گسترش یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید