خانه featured روستای گالشکلای بابلسر بهشت دامداران

روستای گالشکلای بابلسر بهشت دامداران

1
7056
روستای گالشکلا

گردشگری روستایی و روستا گردی چند سالی است که جای خود را در میان گردشگران داخلی بطور جدی باز کرده و در این میان روستاهای استانهای سرسبز شمالی جایگاهی ویژه در میان عاشقان روستاگرد و طبیعت دوست دارد.گالشکلا از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر استان مازندران واقع می باشد .تعداد خانوار این روستا ۴۰۰ خانوار که بالغ بر ۱۴۰۰ نفر در این روستا ساکن می باشد.

روستای گالشکلا در یک کیلومتری مرکز شهر بهنمیر از توابع شهرستان بابلسر با وسعتی برابر با ۶۰ هزار متر مربع و طول محیطی روستا برابر با ۶۶۲۱ متر که در طرح هادی روستا به عنوان بافت روستا معرفی شده می باشد.این روستا نیز همانند تمامی روستاهای استان سرسبز مازنداران دارای پوشش گیاهی خزری بوده و در فاصله ای نه چندان دور از سواحل دریای خزر واقع شده است.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

 

گالشکلا بهشت دامداران است. روستای گالشکلا یکی از حوزه های آبریز سد البرز است که در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در دهستان لپور واقع شده است .یکی از جاذبه‌های گردشگری در شهرستان بابلسر، روستای زیبای گالشکلا در بهنمیر از توابع بابلسر است که در فاصله‌ی یک کیلومتری از آن قرار گرفته است.

این منطقه از بابلسر را به نام بهشت دامداران می‌خوانند. آب و هوای مطبوع، سرسبزی و نشاط طبیعت پیرامون روستا، چشم‌انداز زیبا و دیدنی و میهمان‌نوازی مردم روستا باعث شده است که گردشگران و مسافران به این ناحیه از شمال کشور سفر کنند.روستای گالشکلا یکی از بهشته های عاشقان گردشگری روستایی میباشد.

روستای گالشکلا

موقعیت جغرافیایی

روستای گالشکلا از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر می باشد. از لحاظ تقسیماتی به دو قسمت پایین گالشکلا در محدوده جاده بهنمیر به قائمشهر و ساری بالاگالشکلا در ضلع جنوبی محدوده حاشیه رودخانه تلار تقسیم بندی شده، از ضلع غربی در مجاورت شهر بهنمیر، ضلع شرقی در مجاورت روستای قائم ده شهرستان قائمشهر و روستای اسماعیل کلا بزرگ شهرستان جویبار، ضلع شمالی به روستای روشندان بهنمیر و ضلع جنوبی به روستای سرخدشت بهنمیر و روستای دینه سر شهرستان قائمشهر متصل می باشد.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

یک دیدگاه

  1. فقط در جاده بهنمیر خیلی باید مواظب باشید چون عرض جاده کمه و کشاورزا و بچه ها هر لحظه ممکنه بی هوا وارد جاده بشن.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Error decoding the Instagram API json
عنوان منو