راهنمای خرید ساعت دیواری زیبا و شیک و مدرن در سال ۹۹

0
987
راهنمای خرید انواع ساعت دیواری در سفرانه

شاید در گذشته ساعت بیشتر به عنوان یک ابزار کاربردی شناخته می‌شد، اما با شکل گیری انواع ساعت‌ها بخصوص ساعت های دیواری جدید، این وسیله تنها یک وسیله کاربردی نیست بلکه جزئی از اجزای اصلی دکور یک خانه محسوب می‌شود.

شاید تصور کنید که ساعت دیواری یک وسیله بسیار ساده می‌باشد و خرید آن نیاز به بررسی زیادی ندارد، اما اگر جدیدترین ساعت دیواری را در گوگل جستجو کنید متوجه می‌شوید که با انواع و اقسام مدل‌ها مواجه هستید و تصمیم گیری چندان هم کار راحتی نیست.

اگر در مرحله تصمیم گیری برای خرید یک ساعت دیواری زیبا و شیک هستید، در این مطلب هم نکاتی به عنوان راهنمای خرید ساعت دیواری برای شما بیان شده است و هم ۲۵ مدل از جدیدترین و پرفروش ترین ساعت دیواری های بازار را برای شما لیست کرده ایم.

نکاتی که قبل از خرید ساعت دیواری باید به آنها توجه کنید

۱- نوع ساعت دیواری را انتخاب کنید

ساعت دیواری ها را در یک دسته بندی می‌توان به ساعت های دیواری ایستاده، ساعت‌های دیواری دایره ای ساده، ساعت دیواری های مدرن که تکه تکه روی دیوار نصب می‌شوند و مدل های دیگری مانند مدل فانوسی اشاره کرد.

بهتر است ابتدا انواع ساعت دیواری را مشاهده کنید و سپس بررسی کنید که کدام مدل های ساعت دیواری می‌توانند در منزل شما مورد استفاده قرار گیرند، به طور مثال بعد از بررسی ممکن است ساعت دیواری های ایستاده و مدرن را از گزینه های خود حذف کنید، پس یک قدم به انتخاب نزدیک تر شده اید.

۲- در مورد جنس ساعت دیواری تصمیم بگیرید

مورد بعدی که باید به آن فکر کنید جنس ساعت دیواری است، ساعت های دیواری در جنس های مختلفی مانند چوپ، فلز، شیشه، آینه و پلاستیک موجود هستند، بهتر است با توجه به نوع دکور منزلتان بررسی کنید که برای منزل شما کدام جنس مناسب تر است و هماهنگی بیشتری با چیدمان منزل و جنس سایز وسایلتان دارد.

به طور مثال وسایل منزل ما بیشتر در تم طلایی نقره ای و بعضا از جنس فلزی هستند، پس ساعت خانه مان را از جنس طلایی فلزی و مدل خورشیدی انتخاب کرده ایم.

اندازه ساعت دیواری

اندازه ساعت تا حد زیادی به اندازه دیوار و سلیقه شما بستگی دارد. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید نمای کلی اتاق بیشتر به چشم بیاید، به‌دنبال ساعت‌های کوچکتر باشید. اما اگر می‌خواهید خود ساعت دیواری محور دکوراسیون داخلی اتاق را تشکیل دهد، می‌توانید ساعت‌های بزرگتری خریداری کنید. بااین‌حال، یادتان باشد که به‌عنوان یک قاعده کلی، دیوار و فضای بزرگ؛ ساعت دیواری بزرگ و دیوار کوچک ساعت دیواری کوچکتری می‌طلبد. ساعت بزرگ در یک فضای کوچک و بالعکس، مانند یک وصله ناجور به نظر خواهد رسید. علاوه بر این، خوانایی زمان از روی ساعت دشوار خواهد بود.

سبک اتاق و دکوراسیون 

ساعت دیواری باید با سبک اتاقی که می‌خواهید ساعت را در آن قرار دهید و نوع دکوراسیون فضا هماهنگی داشته باشد. قبل از خرید ابتدا خوب به سبک اتاق و دکوراسیون دقت کنید. اگر سبک آن مدرن و امروزی است، ساعت‌هایی با طرح‌های مدرن و مد روز مناسب‌تر است. اگر دکوراسیون داخلی اتاق به سبک کلاسیک است، بهترین انتخاب شاید یک ساعت دیواری چوبی با بدنه بلند با اعداد درشت به زبان رومی یا انگلیسی باشد. برای دکوراسیون‌هایی با سبک مینیمالیستی، طرح ساعت بهتر است از نوع مینیمال باشد. در زیر تصویری از ساعت مینیمالیستی را می‌بینید.

راهنمای خرید و انتخاب بهترین انواع ساعت دیواری شیک و زیبا در سفرانه

نوع ساعت دیواری

به‌طور کلی از یک منظر، ساعت‌های دیواری به دو دسته ساعت‌های کوارتز و مکانیکی تقسیم می‌شوند. تفاوت این دو دسته به نوع سازوکارشان مربوط است. ساعت‌های کوارتز برای تغذیه به باتری نیاز دارند و دقیق‌تر از ساعت‌های مکانیکی هستند. در این ساعت‌ها از کریستال‌های کوارتز استفاده می‌شود. در مقابل، درون ساعت‌های مکانیکی پر از سیم‌پیچ‌ها و چرخ‌دنده‌های متحرک است و به باتری نیاز ندارد، بنابراین دقتش کمتر از ساعت کوارتز است. ساعت‌های کوارتز رایج‌تر هستند.

از منظری دیگر، ساعت‌های دیواری را به دو دسته دیجیتال یا آنالوگ تقسیم می‌کنند. ساعت دیواری دیجیتال به صورت اعداد کامپیوتری با دو نقطه در وسط برای جدا کردن ساعت‌شمار و دقیقه‌شمار طراحی شده است. اما ساعت آنالوگ سه عقربه دارد و اعداد در اطراف عقربه‌ها قرار گرفته‌اند. هر دوی این ساعت‌ها باید به‌صورت دستی تنظیم شوند. تنها ساعتی که به‌صورت خودکار کار می‌کند و فقط کافی است اطلاعات منطقه زمانی خودتان را وارد آن کنید تا تنظیم شود، ساعت اتمی است.

در قدم بعدی بهتر است مشخص کنید که ساعت شما قرار است دایره ای باشد؟ یا مربعی؟ و یا به شکل لوزی یا بیضی؟ آیا اصلا برای شما فرقی هم دارد؟ اگر برایتان فرقی ندارد پس روی شکل صفحه حساسیت نداشته و همان معیارهای قبلی را در نظر بگیرید.

بسیار عالی، در این چند نکته به شکل خلاصه با معیارهای که می‌توانید هنگام خرید جدیدترین ساعت های دیواری شیک در نظر داشته باشید آشنا شدید، در ادامه با معرفی ۲۵ مدل ساعت دیواری پرفروش همراه باشید.

خریدیار

واحد رپرتاژ آگهی های سفرانه

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید