باکو از نگاه گردشگران استرالیایی

0
4287

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان یکی از مقاصد محبوب گردشگری برای همه‌ی مردم جهان  به‌خصوص مردم ایران است. آنچه در پی می آید سفرنامه باکو از زبان دو گردشگر استرالیایی میباشد در خصوص سفر به باکو و جاذبه های گردشگری پایتخت آذربایجان می باشد.با سفرانه همراه باشید:

سفرنامه باکو از نگاه گردشگران استرالیایی

ما پس از این که توسط یک کشتی از دریای خزر به آذربایجان رسیدیم، چند روزی را در پایتخت این کشور گذراندیم. شهر قدیمی یا  «ایچری‌شهر» یکی از جاذبه‌های آذربایجان است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این مکان بسیار زیبا است و نقش مهمی در آذربایجان داشته است. ایچری شهر در قلب شهر باکو قرار گرفته است. شهر قدیمی بسیار تمیز و به تازگی بازسازی شده است؛ یک شهر زیبا و آرام که با دیوارهای بلند احاطه شده است.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

راهنمای سفر به باکو پایتخت آذربایجان از نگاه گردشگران استرالیاییدر شهر قدیمی می‌توانید در خیابان‌های سنگفرش قدم بزنید و سنگ‌ها و دیوارهای قدیمی را لمس کنید. درب‌ها و کوچه‌های قدیمی با طراحی‌های باستانی و زیبا از جاذبه‌های این شهر هستند. این شهر دارای ساختمان‌های بسیار قدیمی، قصر، مسجد و برج دختر است که یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف باکو محسوب می‌شود

. ما برای گردش در شهر از یک راهنمای محلی استفاده کردیم زیرا ترجیح می دادیم سوال‌های خود را از مردم محلی بپرسیم و داستان شهرشان را از زبان خودشان بشنویم.

سفرنامه باکو و راهنمای سفر و گردشگری به آذربایجانباکو شهر زیبایی برای گردش است و مکان‌های زیادی برای خرید سوغاتی پیدا می شوند و چای‌خانه‌ها و رستوران‌های شهرهم بسیار دیدنی هستند. این شهر دارای یک بلوار بسیار زیباست و در آن می‌توانید مردم را در حال بازی کردن شطرنج یا تخته‌نرد یا فروشندگانی را در حال  فروختن اجناس و خرده‌ریزها ببینید و مطمئن باشید پس از چند ساعت گردش در این شهر اصلا خسته نخواهید شد.

در ادامه سفرنامه باکو ، ما به برج دختر رفته و به  و اصلی ترین معماری آذربایجان سری زدیم.

برج دختر

زمانی‌که در باکو به سر می‌برید بازدید از معروف‌ترین جاذبه‌ی آذربایجان یعنی برج دختر را فراموش نکنید. برج دختر در شهر قدیمی قرار دارد و قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد. این برج در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بالا رفتن از برج دختر یکی از تجربه‌های جالب سفر ما به باکو بود. سعی کنید پیش از غروب آفتاب از این برج بالا بروید و منظره‌ی غروب آفتاب را از شهر قدیمی و باکو تماشا کنید.

راهنمای سفر به برج دختر در باکو جمهوری آذربایجانمسجد بی بی هیبت

مسجد «بی بی هیبت» یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف در باکو است و حتی افرادی که مسلمان نیستند از گردش در این ساختمان با معماری فوق العاده‌اش لذت می‌برند.

قدمت این مسجد به قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد و در سال ۱۹۹۸ مجدداً بازسازی شد. این مسجد تنها بنای مذهبی است که توسط استالین در سال ۱۹۳۶ به طور کامل تخریب شد این مسجد دارای سه گنبد است و دو مناره دارد. گنبدهای مسجد توسط فیروزه و آینه‌های سبز رنگ تزیین شده‌اند و بر روی آن‌ها آیه‌هایی از قرآن نوشته شده است. این بنا یکی از اصلی‌ترین معماری‌های اسلامی آذربایجان محسوب می‌شود سعی کنید در ساعاتی که نماز برپا نمی‌شود از این مسجد دیدن کنید.

مسجد بی بی هیبت در سفرنامه باکوتماشای گل فشان در پارک ملی قبوستان

پارک ملی «قبوستان» یکی دیگر از جاذبه‌های آذربایجان است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و سالانه هزاران گردشگر از آن دیدن می‌کنند. در این مکان می‌توانید گِل‌فشان، مکان‌های دیدنی و باستانی و دریاچه‌های آب گرم را مشاهده کنید. در آذربایجان بیش از ۳۰۰ گل‌فشان وجود دارد که در جزایر، سواحل و حتی در دریا دیده می‌شوند. ۸۰ درصد از تمام گل‌فشان‌های جهان در آذربایجان قرار دارد و همین باعث می‌شود مردم برای دیدن این پدیده‌ی طبیعی به آذربایجان سفر کند.

گل فشان قبوستان در باکو راهنمای سفر و گردشگری آذربایجان یکی دیگر از مکان‌هایی که ما در این پارک ملی بازدید کردیم موزه ملی «قبوستان» است که در آن می‌توانید اطلاعات زیادی از تاریخ به دست بیاورد و شواهد تاریخی با ارزشی را مشاهده کنید. برای بازدید از پارک ملی قبوستان به سمت برج دختر رفتیم و اتوبوس شماره ۸۸  را تا ایستگاه (field of 20)سوار شدیم و سپس اتوبوس شماره ۱۹۵ را برای ادامه راه سوار شدیم.

سفرنامه باکو از نگاه گردشگران استرالیاییدر همین زمینه بخوانید:

شاهکار معماری زاها حدید

مدارک لازم برای اخذ ویزای آذربایجان

 

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید