اصطلاحات پرکاربرد در رزرو هتل

0
1985
اصطلاحات پرکاربرد سفر در رزرو هتل

شاید شما هم در هنگام رزرو هتل و یا بسیاری جاهای دیگر به برخی اصطلاحات لاتین برخورده اید که چندان با مفهوم آن آشنا نباشید.

اما باید بدانید که هرگونه  اشتباه انتخاب و رزرو هتل بر اساس این اصطلاحات ممکن است آسایش و لذت سفر شما را تحت شعاع قرار داده و در دریافت خدمات مورد انتظار خود از هتلی که رزرو کردید با مشکل مواجه شوید.تصورش را بکنید که شما دنبال رزرو هتلی با صبحانه و ناهار و شما یا اصطلاحا(F.B) بوده اید ولی هتل خود را بصورت (B.B) رزرو کرده اید که در اصطلاح به مفهوم رزرو اتاق همراه با صبحانه بوده و خبری از ناهار و شام در آن نیست!

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

البته اصطلاحات تخصصی و فنی در حیطه هتلداری بسیار زیاد بوده که طبیعتا بعنوان یک مسافر لازم هم نیست بسیاری از آنها را از حفظ باشیم ولی برخی اصطلاحات پرکاربرد در رزرو هتل هستند که گستره جهانی داشته و یک گردشگر و مسافر قبل از رزرو هتل باید از آنها اطلاع داشته و بر این اساس اقدام به رزرو هتل نماید.

این اصطلاحات پرکاربرد اغلب بصورت مخفف که حروف ابتدای هر اصطلاح در زبان انگلیسی هستند بکار رفته و بصورت استاندارد در تمام هتل های دنیا مفهوم یکسان و استانداردی دارند.

با هم برخی از اصطلاحات پرکاربرد در رزرو هتل را در سفرانه مرور می کنیم:

اصطلاحات پر کاربرد در رزرو هتل

O.R) Only Room):یعنی هزینه ای که برای ذخیره جا در هتل پرداخت کرده اید فقط برای اتاق مورد نظر است و شامل وعده های غذایی و یا تنقلات نمی شود. که اصطلاحا میگویند خدمات هتل (OR) می باشد.

B.B) Bed & Breakfast):یعنی رزرو اتاق همراه با صبحانه می باشد.که اصطلاحا میگویند خدمات هتل (B.B) می باشد و می توان گفت این خدمات در بیشتر هتل ها انجام می شود.

H.B) Half Board):یعنی رزرو اتاق همراه با صبحانه + یک وعده غذایی دیگر که به انتخاب هتل شامل ناهار یا شام می شود. در اصطلاح (H.B)

F.B) Full Board):یعنی رزرو اتاق همراه با صبحانه + ناهار + شام می باشد.در اصطلاح (F.B)

(All Inclusive) یا (ALL) :بعضی از هتل ها خدماتی به صورت تمام و فول دارند این اصطلاح یعنی اینکه خدمات هتل شامل صبحانه + ناهار + شام و میان وعد های آن شامل میان وعده صبحانه تا ناهار + میان وعده ناهار تا شام که معمولا این سرویس ها تا ساعت ۱۱ شب می باشد این خدمات هزینه بیشتری دارد و در ابتدای ورود به مسافر اعلام می شود.در اصطلاح (ALL)

(Ultera All Inclusive)یا (UALL) :این نوع هتل ها معمولا ۵ ستاره می باشد اما در کشورها و یا شهر های هم هتل های ۳ ستاره وجود دارد که این اصطلاح را داشته باشد اما این اصطلاح یعنی تمام خدمات ALL را دارد با این تفاوت که این خدمات ۲۴ ساعته می باشد . البته لازم است بدانید معمولا این هتل ها دارای محوطه های بزرگ با تعداد اتاق های زیاد و همچنین سالن های غذا خور با چندین رستوران و کافی شاپ می باشد و شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید از خدمات آن استفاده کنید. همچنین خدمات آرایشی و ماساژ و … در بعضی از این هتل ها رایگان و بعضی هزینه دار می باشد. و اگر هتلی پارک آبی داشته باشد هزینه آن برای مسافران خود را رایگان در نظر می گیرد.در اصطلاح (UALL)

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید