اخبار جدید از ویزای شنگن | ویزای شنگن ۵ ساله صادر میشود.

1
5887

ویزا شنگن از ۲ فوریه ۲۰۲۰ میلادی با تغییراتی همراه شد. تغییر اول این است که هزینه درخواست ویزای شنگن از کلیه سفارت خانه های منطقه شنگن، از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو تغییر کرده است.

پیش تر، امکان دریافت ویزای شنگن به مدت حداکثر ۹۰ روز در قالب TYPE C وجود داشت. اما طبق تغییرات جدید در صدور ویزای شنگن از سوی اتحادیه اروپا، متقاضیانی که سابقه خوب و مثبتی در دریافت ویزای شنگن داشته باشند و در مدت سفر به اروپا، سابقه منفی و تخلفی نداشته باشند، می توانند درخواست ویزای مولتی پل شنگن به مدت ۱ تا ۵ سال بدهند.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

این به آن معنی است که به صورت پیش فرض، ویزا شنگن ۵ ساله مولتی پل برای متقاضیان صادر نمی شود و هر متقاضی بایستی مطابق با مدارک و شرایط و سوابق شنگن قبلی، درخواست ویزا مولتی پل چند ساله بدهد.

صدور ویزا شنگن مولتی پل چند ساله از ۲ فوریه ۲۰۲۰ میلادی، از وظایف و حقوق سفارت خانه های شنگن بوده و الزامی برای صدور ویزای شنگن ۵ ساله برای کلیه متقاضیان ویزا ندارند. تغییرات جدیدی که امروز در صدور ویزای شنگن از طریق سفارت خانه های کشورهای عضو این منطقه صدور میگیرد، دو تاثیر ویژه دارد.

یکی آنکه حجم مسافر با مقاصد تجاری، دیداری و گردشگری به منطقه شنگن را به صورت چشمگیری افزایش می دهد و عاملی در رونق اقتصاد منطقه در دهه سوم قرن بیست و یکم خواهد بود. دیگری، برای افرادی که سالانه، یکی دو بار عازم این منطقه می شدند و هر بار بایستی هزینه درخواست ویزا را پرداخت کرده و در صف انتظار (appointment time) قرار بگیرند تا یک بار ویزا با اعتبار۹۰ روزه یک بار ورود دریافت کنند، فرصت داده تا اگر خوش سابقه هستند، ویزایی با چند سال اعتبار بگیرند و به آسانی به منطقه شنگن سفر کنند.

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید