آب و هوای شهر وان در چهار فصل سال

1
965
بررسی آب و هوای شهر وان در چهار فصل سال برای سفر

بررسی آب و هوای شهر وان در ترکیه از آن جهت حائز اهمیت است که همزمان با آغاز سال نو و تعطیلات عید نوروز سفر به شهر وان ترکیه و تور های مسافرتی وان دوباره شروع شده و طبق اعلام رسانه ها تمامی هتل های شهر وان در نوروز ظرفیت شان تکمیل شده است.

با توجه به سفر تعداد زیادی از هم وطنان عزیز به شهر وان در طول چهار فصل سال بر آن شدیم تا نگاهی کوتاه به بررسی آب و هوای وان در طول چهار فصل سال داشته باشیم.با سفرانه همراه ما باشید:

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

آب و هوای وان ترکیه چگونه است؟

شهر وان ترکیه شهری مرزی و البته کوهستانی در شرق ترکیه  و در نزدیکی  ایران و همسایگی استان آذربایجان غربی واقع شده و برای سفر به وان دو مرز رسمی رازی در خوی و مرز سرو در شهر اورمیه بین دو کشور در حال فعالیت می باشند. خب وقتی اسم کوهستانی به گوشتان می خورد باید آب و هوای سرد ، خنک و برفی را در ذهن خود تجسم کنید.

 واقعیت هم همین است و شهر وان ترکیه شهری هست که در ایام مختلف سال مخصوصا تابستان تقریبا خنک ، و در زمستان سرد و برفی می باشد. بارش های سنگین برف در فصل زمستان در وان امری متداول و طبیعی محسوب می گردد.

بررسی آب و هوای وان ترکیه برای سفر در چهار فصل سال در مجله سفرانه

بهترین زمان سفر به وان از نظر آب وهوایی

پس با این اوصاف می توان گفت که بهترین آب هوا در وان مربوط به فصل پاییز می باشد زیرا نه بسیار گرم و نه بسیار سرد است و زیبایی های طبیعت نیز دو چندان می شود  همچنین از پیک مسافری که در فصل بهار و فصل تابستان وجود دارد در این فصل خبری نیست .

البته در سفر های خانوادگی بخاطر شروع مدارس اگر در تابستان می خواهید سفر کنید تیر ماه و اوایل مرداد ماه هم مناسب سفر به این شهر می باشد. مخصوصا که امکان استفاده از گشت های دریایی در دریاچه وان و استفاده از طبیعت آن را خواهید داشت.

میانگین دمای وان ترکیه در ماه های سال

میانگین دمای شهر وان ترکیه در ماه های مختلف سال را  بصورت  یک اینفوگرافیک در تصویر زیر می توانید  مشاهده نمایید:

بررسی آب و هوای شهر وان ترکیه در چهار فصل سال در مجله سفر و گردشگری سفرانهخوشبختانه در حال حاضر بطور آنلاین می توانید همانند بسیاری از شهر های جهان  وضعیت آب و هوای شهر وان را در هر لحظه کنترل نمایید.

برای مشاهده لحظه ای آب و هوای وان ترکیه می توانید از این لینک بطور مستقیم  برای نمایش آب و هوای وان استفاده نمایید .در این سایت  که توسط ماهواره های گوگل پشتیبانی می شود و یکی از جامع ترین سایت های آب و هوا در دنیا بشمار می رود اطلاعاتی همچون روز ، شرح آب و هوا ، کمترین و بیشترین هوای آن روز ، احتمال بارش ، سرعت باد و میزان رطوبت را خواهید یافت.فقط حتما یادتان باشد تنظیمات دمای هوا را از فارنهایت به سانتی گراد تغییر دهید تا در محاسبات دمای هوا به اشتباه نیافتید.

دریاچه وان در فصل تابستان دارای آب و هوای خنک برای سفر به ترکیه می باشد

در چهار فصل سال در سفر به شهر وان چه بپوشیم ؟

  • در پاییز می توانید با یک کاپشن بهاره و یا سویشرت در شهر وان به گشت و گذار بپردازید.هوا نه سرد است و نه گرم!
  • در زمستان کلاه زمستانی ، کاپشن ، دستکش و شال  حتما همراه خود داشته باشد ، وان در بعضی روزهای زمستانی خیلی سرد و برفی است.
  •  در بهار وان ترکیه هنوز هم سرد است ولی نه به اندازه زمستان ولی کاپشن و کلاه زمستانی همراهتان داشته باشید. این نکته برای مسافران ایرانی که برای تعطیلات نوروز به وان می روند خیلی مهم است.
  • در تابستان وان ترکیه هوای گرم و خوبی دارد کرم ضد آفتاب ، کلاه نور گیر ، یا کپ و لباس های سبک و روشن همراه خود داشته باشید تا از آفتاب در امن بمانید.

نکته بسیار مهم در خصوص نحوه پوشش در سفر به وان این است که مردم شهر وان ترکیه مردمی مذهبی و مسلمان بوده و از نظر فرهنگی مقید به آداب و رسوم  ملی و مذهبی هستند پس حتی الامکان از پوشیدن لباس های باز و شلوار های کوتاه مثل شلوارک خودداری نمایید زیرا در شهر جلوه خوبی به خود ندارد و مردم محلی معمولا از این امر ناراحت بوده  و روی خوشی به آن نشان نمی دهند ولی با این حال بدلیل اهمیت جذب گردشگر و مخصوصا مسافران ایرانی که بالاترین حجم گردشگران به این شهر را تشکیل می دهند، هیچگونه محدودیتی در شما ایجاد نمی کنند.

در همین زمینه بخوانید:

رستوران های معروف شهر وان

پارس‌کدرز اولین بازار کار آنلاین ایران .

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید